Amerykanki w Gimnazjum nr 1 Wróć »

27 listopada z okazji Dnia Dziękczynienia przyjechały do naszej szkoły dwie Amerykanki Jana Bailey i Paige Smith by opowiedzieć nam o swoim pięknym kraju oraz o tradycjach związanych z tymże jakże popularnym tam świętem. W warsztatach wzięły udział wszystkie klasy językowe: klasa Ic, IIc, IIIc. Podczas oglądania przygotowanej przez Janę i Paige prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieć się mogli jakie ksywki noszą najpopularniejsze miasta Ameryki, jakie zabytki są warte zwiedzenia, jak obchodzone są święta narodowe w Stanach oraz wiele innych ciekawych informacji. Po prezentacji wszystkie klasy rozwiązywały quiz by sprawdzić ile zapamiętali z prezentacji oraz miały okazję zadać nurtujące ich pytania naszych gościom i opowiedzieć im trochę o Polsce. Na koniec uczennice klasy IIIc poczęstowały Janę, Paige oraz wszystkich kolegów i koleżanki z klasy własnoręcznie upieczonymi naleśnikami z sosem klonowym  wg amerykańskiego przepisu. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się już 26 stycznia w Dzień Australii kiedy to odwiedzi naszą szkołę przesympatyczny Australijczyk Scott Tattam.

DSC_0220_1 DSC_0225_1 DSC_0228_1 DSC_0230_1

mgr Izabela Piątkowska