Teatr w szkole Wróć »

W tym roku szkolnym 2014/2015 nasz szkoła przystąpiła do projektu  INTERNETOWY TEATR TVP dla szkół. To nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca  nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej widowni.

W ramach tego projektu uczniowie klas I-III obejrzeli dwa spektakle. Pierwszy z nich to „Krawiec Niteczka” na motywach opowieści Kornela Makuszyńskiego z Teatru Ateneum w Katowicach, opowiadający o tym jak krawiec został królem. Drugi to spektakl ekologiczny pt. „Robale” z Teatru Kubuś w Kielcach, który w zabawny i surrealistyczny sposób opowiada o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii.

Wiemy, że taka forma spotkań ze sztuka nie zastąpi wizyty w teatrze ale cieszymy się, ze z takiej możliwości możemy korzystać.

DSCN1994 DSCN1998

mgr Teresa Bednarek