Gimnazjalista szkolnym Aniołem Stróżem sześciolatka Wróć »

Czy to możliwe? A jednak. W naszej szkole ruszyła wspaniała akcja, w której to uczniowie z gimnazjum postanowili wziąć pod swoje skrzydła uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Pomysł został przyjęty z entuzjazmem zarówno przez pierwszoklasistów jak i ich rodziców.
Na czym polega ów idea? Otóż każdemu gimnazjaliście, który wyraził chęć opieki nad młodszym kolegą czy koleżanką, został przydzielony jeden pierwszoklasista, którego ten pierwszy odwiedza codziennie, spędza z nim czas na przerwach tanecznych, rozmawia i bawi się, pomagając mu w razie potrzeby, np. podczas obiadu.
Kolejny raz udowodniliśmy, że w naszej szkole nie ma rzeczy niemożliwych. Przełamaliśmy stereotyp o barierze wiekowej, rzekomo dzielącej uczniów gimnazjum z młodszymi kolegami ze szkoły podstawowej. Wszyscy szybko załapali wspólny język, a teraz miło spędzają czas na przerwach. I tak trzymać uczniowie!

mgr Hanna Goszyc

P1090010 P1080521 P1080524 P1080526 P1080792