Lekcja przez internet Wróć »

23 października grupa uczniów z klasy III c pod opieką p. Justyny Orszulak wzięła udział w internetowej lekcji na żywo nadawanej z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Lekcja prowadzona przez Marię Seweryn i Macieja Orłosia pozwoliła na podróż do muzeum tuż przed jego wielkim otwarciem. W internetowych lekcjach dla szkół wzięło udział blisko 400 tysięcy uczniów z całego kraju.
Podczas wędrówki po salach tego nowoczesnego obiektu uczniowie mogli zapoznać się z najważniejszymi momentami z bogatej 1000-letniej historii mieszkańców Polski wyznania mojżeszowego. W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Mogli też przejść przez galerię opowiadającą o Zagładzie. Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce.
Nasza szkoła wzięła również udział w konkursie wiedzy i znalazła się wśród 20 nagrodzonych placówek. Gra POLIN czeka już na osoby, które chcą bliżej poznać historię i kulturę Żydów polskich.
Zainteresowani tematem uczniowie z klasy III c zapisali się również na kurs internetowy, który pozwoli im pogłębić wiedzę o historii Żydów polskich. Muzeum POLIN przygotowało go wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Kurs będzie trwał 3 miesiące. Uczestnicy będą otrzymywać co 3 tygodnie kolejne zadania do wykonania i będą pracować pod opieką mentora. Trzymamy kciuki!

mgr Justyna Orszulak

certyfikat DSC_0153mms_20141112_234359