OBCHODY DNI PATRONKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ Wróć »

W naszej szkole przypomnieliśmy postać Marii Skłodowskiej – Curie w październiku. Ze względu na możliwości, różniły się nieco zajęcia w klasach I-III i IV-VI. Uczniowie klas młodszych mieli do wykonania 4 zadania: obejrzenie filmu animowanego z serii: „Byli sobie wynalazcy: Maria Skłodowska Curie” ; Indywidualne pokolorowanie tytułu oraz zawartości książeczki z obrazkami związanymi tematycznie z życiem i pracą Marii Skłodowskiej Curie; Rozwiązanie krzyżówki dołączonej do kolorowanki; Wykonanie w sali gazetki poświęconej patronce.
W klasach starszych uczniowie oglądali film dokumentalno – fabularyzowany Alicji Albrecht pt. „Maria”. Odkrywa on nieznane dotąd oblicza polskiej noblistki. To portret niezwykłej kobiety, czułej matki, kochającej siostry. O polskiej uczonej wypowiadają się znakomite postaci francuskiej i polskiej nauki, a także wnuczka samej noblistki Helene Langevin – Joliot. Ten filmowy, a zarazem poetycki portret jednej z najwybitniejszych Polek, wiele zawdzięcza aktorskiej kreacji Joanny Szczepkowskiej. Następnie uczniowie grupowo wykonywali karty pracy poświęcone życiu i pracy Marii Skłodowskiej – Curie, z wykorzystaniem dołączonej literatury. Ostatnim etapem było również wykonanie gazetki klasowej poświęconej patronce szkoły.
Efekty pracy uczniów można obejrzeć na dołączonych zdjęciach, a także w salach lekcyjnych: nr 4 (klasa IVa i VI), 11 (klasa IVb), 12 (klasa Ia i Ib), 13 (klasa II i III), 14 (klasa Va i Vb). Sami sprawdźcie, kto postarał się najbardziej.

mgr Iwona Warzecha

DSC04962 DSC04989 DSC04994 DSC04998 DSC05006 DSC05010 DSC05012