TO SAMO , A JEDNAK INACZEJ CZĘŚĆ 4 Wróć »

Tym razem historia, a właściwie wychowanie patriotyczne. Z okazji zbliżającego się święta zmarłych, zaproponowałam swoim uczniom (kl. III SP) wycieczkę śladami Miejsc Pamięci Narodowej w naszym mieście. Ponieważ w ubiegłym roku szkolnym odwiedziliśmy miejsce spoczynku ofiar marszu śmierci z pomnikiem i tablicą na ul. Ofiar Oświęcimskich oraz Pomnik Żołnierzy Radzieckich wraz z cmentarzem na „Żydowinie” , w tym roku poznaliśmy inne miejsca. Na placu Gladbeck zapaliliśmy znicze i upamiętniliśmy minutą ciszy żołnierzy I Czechosłowackiej Brygady Pancernej poległych w walkach o wyzwolenie ziemi wodzisławskiej w marcu 1945, na placu Korfantego wspomnieliśmy Powstańców Śląskich, a na ul. Michalskiego uczciliśmy śmierć 10 więźniów obozu oświęcimskiego, zamordowanych przez hitlerowskich faszystów. To był bardzo kształcący spacer.

mgr Iwona Warzecha

DSC04968 DSC04971 DSC04966