TO SAMO, A JEDNAK INACZEJ CZ.3 Wróć »

W cyklu zajęć przeprowadzanych inaczej niż zwykle, zaproponowałam swoim uczniom (kl. III) lekcję środowiska w terenie.  Wybraliśmy się znów do wodzisławskiego parku. Tym razem jednak nie po to, by malować uroki jesieni. Dzisiaj zadaniem uczniów było rozpoznawanie typowych polskich drzew liściastych. Pracowali w dwu i trzyosobowych grupach. Każda z nich została wyposażona w atlas – klucz do oznaczania liści, marker i inne potrzebne przybory. Najlepsza drużyna: Paweł i Jakub Nowakowie rozpoznali prawidłowo aż 7 drzew. Były wśród nich dąb, buk, brzoza, klon, kasztanowiec, wierzba i tulipanowiec. Brawo!

mgr Iwona Warzecha

Zdjęcie0717 Zdjęcie0718 Zdjęcie0719 Zdjęcie0720 Zdjęcie0721 Zdjęcie0722 Zdjęcie0723 Zdjęcie0724 Zdjęcie0725