Znamy najmłodszych mistrzów ortografii! Wróć »

Już po raz XXIX 22 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas I-III. Jedynka gościła w swoich progach młodych uczniów, którym polska ortografia nie jest obca. Szesnastu reprezentantów z dziewięciu szkół podstawowych  zmierzyło się  z historią Józefa, który wybrał się w niezwykłą podróż. Najlepiej z tekstem pełnym ortograficznych pułapek poradziła sobie Alisa Urban ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim. Drugie miejsce zajął Karol Chłapek ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śl. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Emilia Storka ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz  Faustyna Kordowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Z kolei czwarte miejsce należało do Wiktorii Blicharz także ze Szkoły Podstawowej nr 16. Uczniowie ci już niebawem będą reprezentować nasze miasto na etapie powiatowym. Gratulujemy  serdecznie i trzymamy kciuki. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli za przygotowanie uczniów do tego konkursu. Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XXX konkursie w murach naszej szkoły.

Katarzyna Ludwicka, Monika Wojs