„Twórcze rymowanie i tworzenie opowieści – spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim połączone z warsztatami” Wróć »

Uczennice klasy 5b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Pławeckim autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie było bardzo ciekawe. Autor opowiadał o trudnych początkach, tłumaczył w jaki sposób można wydać książkę a na koniec uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w pisaniu wierszem. Pisarz był pod wrażeniem talentu uczestników warsztatów – powstały piękne rymowane wiersze. Na koniec spotkania autor wylosował trzy książki, jedna ze specjalną dedykacją trafiła wprost do rąk naszej Małgosi.

Książkę pt. „Niekrólewska wyprawa” znajdzie w naszej szkolnej bibliotece, jest o tyle niezwykła, że w całości napisana 16- zgłoskowym wierszem.

Serdecznie zapraszam!