Jeden dzień w Akademii pana Kleksa Wróć »

W miniony piątek lekcje języka polskiego w klasie IVA zamieniły się w bajkowe zajęcia rodem z Akademii pana Kleksa. Uczniowie ubrani w kolorowe koszulki, w pięciu grupach: czerwonej, zielonej, niebieskiej, żółtej i pomarańczowej rywalizowali, wykazując się znajomością lektury. Zwycięzcy poszczególnych zadań otrzymywali  kolorowe piegi, które naklejali sobie na twarzach. Niezwykłą popularnością cieszyła się lekcja kleksografii, tworzenie przepisu na bajkowy tort czekoladowy na bazie składników pana Kleksa oraz wystawa prac prezentujących bohaterów oraz miejsca opisane w lekturze.

Zabawę wygrała grupa, która zebrała największą ilość piegów, a była to grupa czerwonych. Były to niezwykłe, bajkowe dwie godziny, które przebiegły w przemiłej atmosferze. Dzięki tej zabawie wszyscy chociaż na chwilę poczuliśmy się uczniami Akademii pana Kleksa.

mgr Hanna Goszyc

HG50 HG51 HG52 HG53