Z biblioteką za pan brat Wróć »

Koniec września oraz początek października klasa II szkoły podstawowej spędziła zapoznając się z działalnością bibliotek –  zarówno szkolnej jak i miejskiej. Najpierw byliśmy gośćmi szkolnej biblioteki, w której mieliśmy okazję poznać w jaki sposób wypożyczyć książki. W klasie drugiej czytamy już całkiem nieźle, więc każdy uczeń ma założoną tutaj kartę i może samodzielnie korzystać z biblioteki.

Z kolei 1 października zawitaliśmy do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka zapoznała nas z różnymi działami biblioteki, pokazała jaki rodzaj książek można wypożyczyć, w jaki sposób korzystać z komputerowego katalogu. Zwiedziliśmy również czytelnię, dział muzyczny oraz wypożyczalnię dla dorosłych. Dowiedzieliśmy się ponadto, jakie zajęcia organizuje biblioteka np. w czasie wakacji i w jaki sposób stać się jej pełnoprawnym czytelnikiem. To były niezwykle udane i pouczające wizyty.

mgr Monika Wojs

Zdjęcie0990 Zdjęcie0992 Zdjęcie0993