Dzień patronki naszej szkoły Wróć »

7 listopada świętowaliśmy dzień patronki naszej szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie. Właśnie tego dnia ta sławna uczona obchodziłaby 155 rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla klas I-III, turniej wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie dla klas III oraz konkurs na najlepsze przebranie za Marię. Laureatami konkursu wiedzy zostali: 1 miejsce Jeremiasz Koczy 3b, 2 miejsce Oliwia Grzesiek 3a, 3 miejsce Dominik Przetak 3b. Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali uczniowe: Krzysztof Słanina 1b, Oliwia Bednarek 3a, Jakub Niemiec 3a, Oliwia Grzesiek 3a, Maja Orawska 1b, Natalia Krypczyk 3a, Jeremiasz Koczy 3b, Julia Pieczka 3a. Natomiast w konkursie na najlepsze przebranie zwyciężyły: 1 miejsce Pola Pielorz 1b, 2 miejsce Anna Gajda 2b, 3 miejsce Gloria Pietraszek 1b. Natomiast klasy 7 i 8 przygotowały wystawę prac, na których zebrane zostały najważniejsze informacje z życia i działalności naukowej Marii. W klasach 4 i 5 starsi koledzy przedstawili prezentację multimedialną i przeprowadzili test wiedzy, by przekonać się jak wiele już wiemy na temat naszej patronki. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 4b. Na zakończenie świętowania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie wszystkich, którzy wcielili się w postać Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie.