W Jedynce programowania ciąg dalszy… Wróć »

W Szkole Podstawowej nr 1 podczas dodatkowych zajęć programowania uczniowie klas 2b i 2c mieli okazję testować robota Photona. Roboty zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Jest on pierwszym na świecie interaktywnym robotem edukacyjnym, który rozwija się razem z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji oraz rozwijania pamięci. Robot został zintegrowany z tabletem. Specjalnie przygotowana aplikacja stawia przed uczniem szereg zadań, związanych ze stopniową nauką programowania. Dzieci mają możliwość zaprogramowania Photona od podstaw – kierunków jazdy, kolorów, reagowania na bodźce oraz jeszcze wielu innych funkcji, wszystko odbywa się przy użyciu tabletu. Możliwość samodzielnego zaprogramowania z wykorzystaniem interfejsu sterującego oraz przetestowania możliwości robota wymagała od dzieci kreatywnego i logicznego myślenia. Podczas zabawy towarzyszyły ogromne emocje i programowaniu nie było końca. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z Photonem.