Lekcje programowania Wróć »

W naszej szkole rozpoczęły się zajęcia ze sprzętem do programowania zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klas IIb i IIc po raz pierwszy zetknęli się z tematyką programowania i robotyki, co rozbudziło w nich ciekawość świata i nowych technologii. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali Ozobota, małego robota o wielkich możliwościach. Otwiera on dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Sprawdza się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i grupowych. Dzieci programowały Ozoboty na różne sposoby. Pracowali w parach, co przełożyło się na dobrą praktykę pozytywnych zachowań. Rysowali kolorowe linie na kartce papieru, po których poruszały się roboty. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Z niecierpliwością czekają na następne zajęcia.