Pracownia kulinarna w Jedynce otwarta! Wróć »

W Szkole Podstawowej nr 1 ruszyła pracownia kulinarna, w której są prowadzone zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości . 

Pierwsze zajęcia w SCHOOLINARIUM „Pycha Łycha” już za uczniami. Grupa uczniów z kl. IV b na inaugurację pracowni wybrała gofry. Ale zanim młodzi adepci sztuki kulinarnej zabrali się do pracy, był czas na zapoznanie się z regulaminem i zasadami BHP. Później grupa przeczytała przepis, kucharze odmierzyli odpowiednie proporcje, by zrobić ciasto (tu przydała się powtórka miar i wag) i zostało już tylko robienie gofrów, ich dekoracja i w końcu degustacja! 🧇🧇🧇

Oryginalna nazwa pracowni to efekt konkursu, na który wpłynęło  ze strony uczniów aż 40 propozycji! Schoolinarium Pycha Łycha to połącznie 3 nazw, których autorami są: Mateusz Krawczyk  kl. 2b, Emilia Kwiecień z 3b i Amelia Spałek z 8b.

Remont sali możliwy był dzięki środkom z Miasta Wodzisław Śląski. Sprzęty i wyposażenie do pracowni kulinarnej zostały zakupione w ramach środków z programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci oraz środków Rady Rodziców SP1.

Przejdź do paska narzędzi