Obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 trwają!🎉 Wróć »

Rozpoczęliśmy 22 kwietnia wieczorkiem poetycko-muzycznym, który odbył się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu. Wspomnijmy raz jeszcze to wydarzenie.
Przyświecało nam hasło: „Być człowiekiem” i temat ten został uwidoczniony nie tylko w poezji Hanny Goszyc- Górecznej czy utworze tłumaczonym przez panią Aleksandrę Rduch, ale również w miłych dla ucha utworach granych przez pana Roberta Wiję.Obchody uświetniła również wystawa kałamarzy pochodząca z prywatnej kolekcji pana Krystiana Maciończyka z Gorzyc.W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: I Zastępca Prezydenta Miasta – pani Izabela Kalinowska, Naczelnik Wydziału Edukacji – pan Grzegorz Hajduczek,  Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury – pan Józef Szymaniec, ksiądz prałat Bogusław Płonka, pastor Daniel Ferek, przedstawiciele Rady Rodziców, grona pedagogicznego i uczniów Jedynki.
Dziękujemy pani dyrektor MiPBP w Wodzisławiu, pani Ewie Wrożynie-Chałupskiej za gościnę, pani Eli Grześ za pomoc w organizacji wydarzenia, panu Krystianowi Maciończykowi za wypożyczenie kałamarzy, a Radzie Rodziców SP1 za przygotowanie poczęstunku.
Wieczór przygotowali: pani Agnieszka Wojcieszenko oraz pan Robert Wija wraz z uczennicami – Julią Grzesiek, Alicją Zagolą, Pauliną Grześ, Patrycją Gronowską, Ludmiłą Slian, Zofią Pietraszewską i Edytą Bularz. Dziękujemy!
Zapraszamy na fotograficzne wspomnienie. 📷