Obchody rocznicy urodzin patronki szkoły Wróć »

7 listopada Maria Skłodowska-Curie obchodziła 154 rocznicę urodzin. Ta słynna uczona jest patronką naszej szkoły, dlatego też w tym tygodniu szczególnie przyglądamy się jej sylwetce. Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkole konkurs plastyczny dla klas I i II oraz turniej 1 z 10 o życiu Marii Skłodowskiej-Curie dla klas III. Klasy starsze natomiast zaangażowały się w realizację projektów dotyczących życia, rodziny, osiągnięć i działalności naukowej Marii Skłodowskiej-Curie. Prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do obejrzenia tej wystawy.

Laureatami konkursu plastycznego zostali: 1 miejsce Jan Kubica Ib, 2 miejsce Zosia Mospańska Ia, 3 miejsce Jagoda Hurtig IIa. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy IIa: Marta Jędraś, Szymon Jordan, Julia Kędroń. Natomiast w turnieju wiedzy laureatami zostali uczniowie klasy IIIb: 1 miejsce Paweł Buszka, który uzyskał 202 pkt, 2 miejsce Emilia Jasielska, która zdobyła 60 pkt oraz 3 miejsce Kamil Stefaniak, który otrzymał 50 pkt. Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy.