FRANCJA NA NAJWYŻSZYM PODIUM Wróć »

2 października uczniowie klas II i III uczcili Dzień Języków Europejskich. Poszczególne klasy rywalizowały w kilku konkurencjach: flaga i godło narodowe, tradycyjny strój, znana postać, symbole i potrawy charakterystyczne dla danego kraju.

Pomysłowość gimnazjalistów nie miała granic. Flagi narodowe były namalowane na buziach i tortach, postacie stawały jak żywe przed publicznością zgromadzoną w auli, a na widok potraw z całej Europy ślinka ciekła. Można było skosztować francuskich żabich udek, ślimaków i crème brûlée, greckiej musaki, angielskich brownies czy bawarskiej golonki.

Prawdziwą furorę zrobiła kl. II f, prezentując podczas pokazu mody strój francuski, od Obelixa i Asterixa począwszy, przez Napoleona i Coco Chanel, na współczesnej paryskiej bohemie skończywszy.

Uczniowie w oryginalny sposób prezentowali również symbole poszczególnych krajów. Pojawiły się makiety Stonehenge, Łuku Triumfalnego,Wieży Eiffela czy Big Bena. Był też grecki taniec Zorba. Wobec takiego bogactwa prezentacji jury miało ciężki orzech do zgryzienia.

W obu grupach rywalizację wygrały klasy prezentujące Francję: II f i III d. Drugie miejsce zajęły: II d (Grecja) i III c (Wielka Brytania), a trzecie: kl. II a (Wielka Brytania) oraz ex aequo III a (Hiszpania) i III b (Włochy). Gratulujemy!

mgr Justyna Orszulak

DSC_2509 (1024x723) DSC_2530 (680x1024) DSC_2541 (1024x680) DSC_2552 (1024x680) DSC_2592 (680x1024) DSC_2648 (1024x680)