Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 i pasowanie uczniów klas pierwszych Wróć »

1 września jest dniem wyjątkowym w szkolnym kalendarzu. Dziś uczniowie i pracownicy SP 1 uroczyście przywitali rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022. Szczególnie emocjonujące chwile przeżyli nasi pierwszoklasiści, którzy złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Zostali również pasowani czarodziejskim ołówkiem przez Panią Dyrektor, tym samym stając się częścią naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz „Wodzisławskie Tyty Pierwszaka” ufundowane przez wodzisławski magistrat, wręczone przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz przewodniczącego Rady Dzielnicy Stare Miasto, Mariana Plewnię, i Radnego Rady Miasta oraz przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury, Józefa Szymańca. Gratulujemy wszystkim pierwszakom i życzymy, by nasza szkoła stała się dla Nich miejscem wszechstronnego rozwoju.

Klaudia Brzoza