Wojewódzki Konkurs “Czytanie jest przygodą” Wróć »

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Wojewódzkiego Konkursu “Czytanie jest przygodą”. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu wojewódzkim, skierowany do uczniów klas 3-8 szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Celem jest między innymi rozwijanie kompetencji czytelniczych, promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz młodzieży oraz realizacja priorytetów MEN na rok 2020/2021. Podjęliśmy również starania o przyznanie Certyfikatu placówki promującej czytelnictwo w 2020/2021 roku.
Podczas szkolnego etapu konkursu uczennice klasy ósmej czytały następujące książki: “Oskar i Pani Róża” oraz “Mały Książę”, natomiast uczestnicy konkursu z klasy III, IV oraz V przeczytali: „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.” oraz „Asiunia”.
25 marca br. przeprowadzony został online test kwalifikacyjny dotyczący znajomości treści powyższych lektur.
Naszą szkołę w etapie wojewódzkim będą reprezentować:
– z grupy starszej:
Natalia Wilk oraz Aleksandra Jazłowiecka-Świstek z klasy VIII
– z grupy młodszej
Diana Rduch klasa IVb oraz Maria Ciszek uczennica klasy III
Gratulujemy i życzymy dziewczynom zdobycia tytułu mistrza czytelników podczas konkursu wojewódzkiego!