Gimnazjalne ślubowanie Wróć »

Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości pasowania na gimnazjalistę. 1 października  gimnazjaliści zebrali się w szkolnej auli , by w obecności sztandaru szkoły złożyć uroczyste ślubowanie. Skupione twarze uczniów  i szkolne stroje świadczyły o wyjątkowości tego dnia i towarzyszących mu emocjach. Przeżyciem było też dokonane przez Panią Dyrektor pasowanie, które  jest symbolem przyjęcia uczniów do braci gimnazjalnej.

Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści zaprezentowali próbkę swoich artystycznych możliwości. Okazało się, że są one spore.  Na szkolnej scenie wystąpili piosenkarze, muzycy, tancerze i aktorzy  reprezentujący poszczególne klasy.  Artyści nie kryli swoich emocji, wszak pierwszy raz stanęli na gimnazjalnej estradzie i każdemu zależało, by jak najlepiej wypaść. Gromkie brawa świadczą o tym, że cel został osiągnięty. Teraz już wszystkim pozostaje wziąć sobie do serca słowa piosenki, którą zaśpiewała jedna z występujących dziewcząt. „Pokaż, na co Cię stać”.

mgr Aleksandra Żak

0 1 2 3 4 (2) 5 6 (2) 6 7 8 IMG_3276