„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” w Jedynce Wróć »

Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny przyłączyła się do akcji UNICEF-u, której hasłem w tym roku jest: „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF – Pomoc dla Jemenu.”

W akcję zaangażowali się najmłodsi uczniowie Jedynki z klas I a, I b oraz II b. Jak co roku, 20 listopada uczniowie pamiętali o  kolorze niebieskim  jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dzieci stworzyły prace logo UNICEF-u oraz prace plastyczne o swoich prawach.

To wyjątkowy i bardzo trudny dla wszystkich rok, w którym na życie ludzi wpływa pandemia. Dzieci zaczęły dostrzegać prawa, o których jeszcze rok temu nikt by nie pomyślał, ponieważ były powszechnie dostępne.  Uczniowie w tym roku zwrócili szczególną uwagę na prawo do nauki (w szkole), prawo do leczenia czy prawo do wychodzenia z domu. Uczniowie klasy II b nagrali również piosenki o prawach dziecka.

mgr Danuta Patalita