Sprawozdanie z realizacji projektu Wróć »

Sprawozdanie z realizacji projektu

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

 „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”

w roku szkolnym 2019/2020

Nazwa przedszkola/szkoły/biblioteki realizującej projekt:

  Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie  Wodzisław Śląski  
  1. Zadania obowiązkowe:
Zad.1 Zdobycie przez uczniów 50% sprawności czytelniczych Wielkiej Ligi Czytelników z ogólnej liczby zapisanych do placówki. W klasach 1-4 zdobyliśmy 125 sprawności. W klasach 5-8 zdobyliśmy 33 sprawności. Zad.2 Zorganizowanie Festiwalu baśni i legend. Dzień Górnika to jedno z najważniejszych świąt na Górnym Śląsku. Nie mogło więc w naszej szkole zabraknąć lekcji poświęconych tematyce górniczej. Dzieci z kl. I-III obejrzały w szkolnej bibliotece teatrzyk kamishibai ,, Legendę o Skarbniku”. Odbyły się lekcje o ciężkiej pracy pod ziemią oraz przygotowana została gazetka prezentująca zawód górnika. Tym razem gazetkę przygotowały dzieciaki z klasy II wraz ze swoimi rodzicami. Na koniec klasy trzecie pojechały na wycieczkę do KWK RYDUŁTOWY, gdzie poznały trudną i ciężką pracę górnika, historię powstania kopalni, sposoby wydobywania węgla i jego zastosowanie.
  1. Zadania dodatkowe:
Zad.1 Prowadzenie kącika wymiany książek. W bibliotece została stworzona magiczna, bookcrosingowa półka.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach po to, by każdy mógł je przeczytać i podać dalej. Półka stanęła przy kąciku czytelniczym w bibliotece. Tam można wygodnie usiąść na sofie i poczytać. Półka działa zgodnie z zasadą:
             Uwolnij książkę i dziel się radością czytania!
Zad.2 Inne działania o charakterze czytelniczym. Zorganizowanie „Zagadkowego wieczoru                            z biblioteką”. Motywem przewodnim był escaperoom stworzony w bibliotece szkolnej. Dzieciaki w ciągu 30 min. musiały uwolnić się                      z zamkniętej na klucz biblioteki. W trakcie tego wieczoru graliśmy też w gry planszowe strategiczne       i podchody w szkole. Był też czas na podwieczorek oraz relaksację przeprowadzoną przez szkolnego psychologa.  

Zorganizowanie Festiwalu baśni i legend

dzień Górnika

Inne działania o charakterze czytelniczym.

wieczór w bibliotece

Prowadzenie kącika wymiany książek.

bookcrossing

Przejdź do paska narzędzi