Trzy gwiazdki szczęścia… Wróć »

W wodzisławskim PODN-ie  ukazał się nowy biuletyn metodyczny. Znajduje się w nim scenariusz lekcji bibliotecznej, która odbyła się w grudniu właśnie w PODN-ie z udziałem 7 naszych uczniów. Była to lekcja inna niż wszystkie. Zawierała elementy biblioterapii, które jeszcze nie są znane wszystkim bibliotekarzom. Biblioterapia m.in. daje nadzieję, uczy samodzielności, a także innego, optymistycznego, spojrzenia na swoje problemy.  Zajęcia były bardzo emocjonalnie. Uczniowie tak bardzo zaangażowali się w lekcję, że dali upust swoim emocjom ku zdziwieniu obecnych na lekcji obserwatorów. Jednak najmilsze dla mnie było zakończenie, kiedy padły ciepłe i mile słowa dotyczące naszej biblioteki szkolnej. Dziewczyny stwierdziły, że drzwi naszej biblioteki są dla wszystkich zawsze otwarte, jest u nas miło, przyjemnie i przytulnie. Cieszę się, że nasza biblioteka wywołuje takie pozytywne emocje. Ale to Wy pozytywnie zakręceni czytelnicy stworzyliście ten niepowtarzalny klimat. Po prostu zapraszam do biblioteki!

mgr Agnieszka Wojceszenko