YOU CAN SPEAK ENGLISH, czyli najlepsi w komunikowaniu się po angielsku Wróć »

W dzisiejszym świecie umiejętność posługiwania się językiem obcym jest koniecznością. To już nie tylko swobodne porozumiewanie się z ludźmi na całym globie, wolność podróżowania, to także szansa na lepszą edukację i otwarte drzwi do ciekawej kariery w przyszłości. Znajomość języków obcych  poszerza nasze horyzonty myślowe,  uczy tolerancji  wobec różnic kulturowych oraz rozwija  umiejętność działania w zróżnicowanym, zmiennym kulturowo środowisku. 

17 lutego 2020 r.  odbył się V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych YOU CAN SPEAK ENGLISH, którego celem  było zachęcenie uczniów szkół podstawowych do pogłębiania znajomości i umiejętności posługiwania się językiem mówionym i rozwijania zdolności komunikacji. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Wodzisławiu Śl. oraz Szkoła Języków Obcych PASCAL CONNECT. Patronatem honorowym konkurs objął wodzisławski PODN.

Każda z dwuosobowych drużyn walczyła w czterech konkurencjach, z której każda kolejna dostarczała więcej emocji i wrażeń. Uczestnicy prezentowali m.in. scenki rodzajowe, prowadzili spontaniczny dialog z native speakerem, opisywali obrazek czy reklamowali dowolny przedmiot. Jeśli chodzi o tę ostatnią konkurencję, nie zawiodła kreatywność, innowacyjność i poczucie humoru. Najbardziej pożądanymi przedmiotami wśród uczniów są niezmiennie  gadżety pomagające w mig przyswoić wiedzę. 

W konkursie oceniane były m.in. umiejętność płynnej wypowiedzi, poprawność gramatyczna, bogactwo słownictwa, oryginalność przedstawienia tematu czy aktywną współpracę pomiędzy obojgiem uczniów w drużynie.

Tegoroczni zwycięzcy to:

w kategorii klas VII:

I miejsce Antonina Ligocka i Magdalena Kubica z SP nr 2 w Wodzisławiu Śl.

II miejsce Tatiana Tomas i Wiktor Maziarz-Piotrowski z SP w Syryni

III miejsce Jagoda Nowak i Oliwia Tracz z SP nr 1 w Wodzisławiu Śl.

w kategorii klas VIII:

I miejsce Patrycja Dronszczyk i Martyna Pieczka z SP nr 4 w Rydułtowach

II miejsce Karolina Wilczek i Kacper Bachlaj z SP w Gołkowicach

III miejsce Magdalena Szczyrba i Mikołaj Szczyrba z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i płynności posługiwania się językiem angielskim.

mgr Danuta Patalita

Przejdź do paska narzędzi