Oświadczenie dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Wróć »

Szanowni Państwo, 19.12 o godzinie 11.40 na niskim parterze w szkole dyżurujący nauczyciel i obecni uczniowie wyczuli zapach gazu, o czym od razu zostałam poinformowana. Zarządziłam ewakuację całej szkoły i wezwałam niezbędne służby. Straż pożarna po wykonanych pomiarach stwierdziła, że zapach dociera do szkoły z zewnątrz, prawdopodobnie z posesji obok, z butli z propan-butanem. Strażacy ocenili, że szkoła jest bezpieczna i uczniowie mogą wracać na lekcje. Do czasu wywietrzenia niskiego parteru, zajęcia nie będą się tam odbywały. Na posesji obok prowadzone są czynności z udziałem strażaków, policji i pogotowia gazowego. Dziękuję uczniom i nauczycielom za szybką reakcję i wzorowo przeprowadzoną ewakuację.

Z poważaniem, Justyna Orszulak
dyrektor SP 1 w Wodzisławiu Śląskim