Konkurs dla szkół „Nie truj sąsiada” Wróć »

Nasza szkoła uczestniczy w konkursie ekologiczno – edukacyjnym pt. „Nie truj sąsiada” adresowanego do placówek oświatowych z terenu subregionu zachodniego województwa śląskiego. Konkurs trwa od października aż do 31 maja 2020 roku. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali już pierwsze działania. Uczestnicy koła ekologicznego przygotowali ulotki, zawieszki antysmogowe, które później zostały umieszczone na płotach, drzwiach czy oknach sąsiadów naszych uczniów jako znak końca tolerancji dla kominów pełnych rakotwórczego dymu. Uczniowie klasy VI a wykonali plakaty o tematyce dotyczącej smogu i niskiej emisji, następnie wyszli na ulice naszego miasta z przygotowanymi plakatami i proekologicznymi hasłami, by zamanifestować swój sprzeciw wobec zanieczyszczeniu powietrza. Przedstawiciele szkolnego zespołu antysmogowego uczestniczyli w pierwszych wyjazdowych warsztatach zorganizowanych w ramach tego projektu na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Były to zajęcia przygotowujące ich do realizacji działań antysmogowych w swoich szkołach.

mgr Bogusława Lubszczyk