Święto niepodległości w naszej szkole Wróć »

11 listopada to nasze największe  święto narodowe. W całej Polsce odbywa się  z tej okazji  szereg imprez: maratony, marsze, konkursy, koncerty. Wywieszamy flagi narodowe, robimy kotyliony. Wszystko, by uczcić odrodzenie się państwa polskiego.
Nasz szkoła także włączyła się w świętowanie.  W piątek, 8 listopada o godzinie 11.11, zebrani w auli szkoły, odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W poniedziałek 11 listopada, poczet sztandarowy reprezentował nas w czasie miejskich obchodów święta niepodległości, które rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny, a zakończyły złożeniem kwiatów pod pomnikiem powstańców śląskich. 12 listopada klasa VI b zaprezentowała w auli szkoły spektakl „Pociąg do wolności”, w którym  zabrała naszych uczniów w historyczną podróż do przeszłości . Przez stacje: niewola, powstania, I wojna światowa,  uczniowie dotarli  do stacji WOLNOŚĆ. Oby każde pokolenie Polaków potrafiło docenić z trudem wywalczoną niepodległość.

mgr Anna Kołakowska