Zajęcia z doradztwa zawodowego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Wróć »

W drugiej połowie października klasy Szkoły Podstawowej nr 1 wzięły udział w różnych zajęciach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery ,,Pasja, profesja, powołanie”.

Dla uczniów klasy VIII, którzy już niedługo będą musieli podjąć decyzję co do swojej dalszej drogi kształcenia, zostały przeprowadzone warsztaty przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wodzisławiu Śl. pt.,,Drogowskazy kariery”.

Z kolei uczniowie klasy VI i VII spędzili czas w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, biorąc udział w zajęciach z mechatroniki, dowiadując się jak działa lodówka czy chemii, by przeprowadzić doświadczenie z ciekłym azotem.

Takie zajęcia pomagają uczniom rozpoznać swoje zdolności i ukierunkować zainteresowania, by w przyszłości podjąć dobrą decyzję w związku z wyborem szkoły ponadpodstawowej.