Europejski Dzień Języków Wróć »

14 października w auli naszej szkoły miały miejsce obchody Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas 4-8 zaprosili wszystkich w niezwykłą podróż po krajach starego kontynentu. Z zapartym tchem uczniowie obserwowali walkę torreadora z bykiem, byli świadkami zejścia bogów z Olimpu i mogli razem zaśpiewać z Alvaro Solerem. Nogi same zrwały się do tańca na widok młodzieży prezentującej narodowe tańce krajów Europy. Uczniowie zaprezentowali melodie bliskie sercu Chorwacji, poznali smaki Holendrów. Wiedzą, z kogo są dumni Włosi, na co zwrócić uwagę zwiedzając Grecję i jakie  święto warto obchodzić z Irlandczykami. Uczniowie wszystkich klas wykazali się doskonałym przygotowaniem do zaproponowanych tematów. Nieobcy im był nawet system szkolnictwa danego kraju. Po burzliwych debatach komisji na podium stanęli równocześnie uczniowie klas VI b i VIII. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy V a, a trzecie napawało dumą klasę V b.

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę!

mgr Joanna Mrozek