Rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020 Wróć »

Wrzesień to nieuchronny powrót do szkoły. W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego wypadło 2 września. Wtedy to na korytarzach „Jedynki” ponownie rozległ się gwar uczniowskich rozmów, jeszcze wakacyjnych wspomnień, oczekiwań. Podczas spotkania w auli powitaliśmy serdecznie wszystkich uczniów. To spotkanie było także okazją do przypomnienia tragicznej historii wybuchu II wojny światowej sprzed 80 lat.

Szczególnie emocjonujący był to dzień dla pierwszoklasistów, którzy pod opieką swoich nowych nauczycieli i w towarzystwie rodziców przekroczyli progi swojej pierwszej szkoły. Zostali powitani przez Dyrekcję szkoły i swoich nowych kolegów z klasy trzeciej.     Specjalnym gościem w tym dniu był prezydent Wodzisławia Śląskiego, pan Mieczysław Kieca, który najmłodszym uczniom wręczył tradycyjne rogi obfitości.

mgr Aleksandra Żak