Jedynkowy Klub Czytelniczy u przedszkolaków Wróć »

Jedynkowy Klub Czytelniczy z SP 1 w czwartek 30 maja z okazji Dnia Dziecka zorganizował zajęcia dla przedszkolaków. Spotkanie w Przedszkolu Publicznym nr 1 rozpoczęło się od przedstawienia w formie teatrzyku kamishibai.

Dzieciaki były oczarowane historią Czerwonego Kapturka opowiedzianą przez uczniów klasy Vb. Maja, Zosia, Miłka, Maks i Mateusz nie tylko pięknie zaprezentowały historię dziewczynki w czerwonym ubranku, ale także sprawdzili, czy przedszkolaki uważnie słuchały. Okazało się, że maluchy poprawnie udzielały odpowiedzi na wszystkie wylosowane pytania i bez problemu doszukały się morału tej bajki. Następnie same zrobiły taki teatrzyk, rysując samodzielnie historię Kapturka. Wizyta piątoklasistów zakończyła się wspólnymi grami i zabawami na podwórku. Przedszkolaki tak doskonale bawiły się ze swoimi starszymi kolegami, że już czekają na koleją ich wizytę.

mgr Aleksandra Żak