Edukacyjnie w Katowicach Wróć »

Uczniowie  klasy VII wybrali się na wycieczkę do Katowic, by odwiedzić Muzeum Śląskie i bardzo nowoczesną bibliotekę. Wizyta w muzeum zaczęła się od obejrzenia ekspozycji dot. lat 80. Uczniowie z zadziwieniem patrzyli na to, jak wyglądało codzienne życie 30, 35 lat temu. Następnie przyszła pora na zajęcia fotograficzne, w czasie których uczniowie w ciemni tworzyli i wywoływali zdjęcia.

Przyszedł czas na odwiedzenie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej – CINiBA. Tu odkryto tajemnice tego budynku. Wrażenie robił nie tylko olbrzymi księgozbiór, ale i automatyzacja placówki – czytniki, skanery, wrzutnia książek. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć też, jak funkcjonuje biblioteka od zaplecza, czyli magazyny czy „pralnia” książek. Wycieczka na pewno była połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

mgr Agnieszka Wojcieszenko