Jedynka na olimpiadzie kreatywności we Wrocławiu Wróć »

2 drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, „Gang Rypka” i „Głowy w betoniarce”,  wzięły udział w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination Poland we Wrocławiu. „Gang Rypka” zmierzył się z Wyzwaniem Naukowym, a „Głowy w betoniarce” wzięły udział w Wyzwaniu Artystycznym. Kreatywni uczniowie zachwycili publiczność i Ekspertów swoimi pomysłami, zgraniem i poczuciem humoru. Ponadto gimnazjaliści uczestniczyli w Wyzwaniu na Już i Wyzwaniu Bliźniaczym – zadaniu podczas którego musieli rozwiązać w bardzo krótkim czasie wyzwanie, w którym ważna była współpraca w grupie, nieszablonowe myślenie i dobra komunikacja.
Czas na olimpiadzie był też okazją do spotkania z drużynami z całej Polski, Ekwadoru, USA, Węgier i Turcji, udziału w warsztatach i rozwijania swojej kreatywności. Uczestnictwo w wydarzeniu było możliwe dzięki rodzicom uczniów, wsparciu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 i kiermaszom organizowanym samodzielnie przez młodzież. Trenerkami drużyn są: pani Justyna Orszulak i pani Izabela Piątkowska.