Literacka lekcja historii Wróć »

W piątek 25 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim miało miejsce spotkanie autorskie z Sylwia Winnik- autorką książki „Dziewczęta z Auschwitz”. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie  naszej szkoły. Pani Sylwia opowiadała o tym, co było inspiracją do napisania tej książki, w jaki sposób ona powstawała, jak gromadzone były materiały.  Słowa autorki okazały się bardzo emocjonalne i dostarczały wielu przeżyć, skłaniały do refleksji. W książce, która napisała pani Sylwia Winnik, przedstawione są przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz – Birkenau. Książka powstała na podstawie rozmów autorki z bohaterkami, gdzie każda z nich opowiada inną –  tragiczną historię związaną z przeżyciami w obozie. Spotkanie to było kolejną lekcją historii – tragicznej historii.

mgr Agnieszka Wojcieszenko