Na tropikalnej Wyspie Wróć »

W dniach 29-30 XI 2018 r.  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w wycieczce do Niemiec. Celem było połączenie ciekaej przygody i nauką języka niemieckiego.

Pierwszego dnia wzięli w swoje posiadanie największy w Europie tropikalny aquapark pod Berlinem-Tropikalną Wyspę, do woli korzystając ze wszystkich jej atrakcji i ćwicząc komunikację w języku niemieckim. Szczególnym doświadczeniem był nocleg w namiotach na tropikalnej plaży, wśród delikatnego szumu wody i odglosów deszczowego lasu.

Drugiego dnia stolica naszego zachodniego sąsiada, Berlin, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Zobaczyli Bundestag, Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną oraz zwiedzili Muzeum Pergamońskie posiadające w swoich zbiorach oryginał Bramy Isztar, jednej z bram, wiodących do starożytnego Babilonu.

mgr Dominika Kasprzyk