Dobre praktyki Jedynki zaprezentowane na kongresie Laboratorium Wymiany Wróć »

Przez 2 dni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Justyna Orszulak, i nauczycielka języka niemieckiego, Joanna Mrozek, brały udział w III Kongresie Polsko-Niemieckiej Wymiany Szkolnej Laboratorium Wymiany 2018, który odbywał się warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Na zaproszenie organizatora – Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – podczas Forum Pomysłów została zaprezentowana uczestnikom kongresu wymiana, w której w maju wzięli udział uczniowie wodzisławskiej Jedynki i partnerskiej szkoły z Niemiec – Carl-Orff-Gymnasium z Unterschleißheim pod Monachium. Projekt zrealizowany w ramach programu „Zachować Pamięć” został uznany za jeden z najlepszych tegorocznych projektów polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. Prezentacja SP 1 i niemieckiej szkoły parnerskiej przyciągnęła spore grono uczestników Laboratorium.
Udział w kongresie był też okazją do uczestnictwa w warsztatach i dzielenia się doświadczeniami z ponad 200 nauczycielami, dyrektorami i edukatorami z Polski i Niemiec. Spotkanie dało także możliwość planowania kolejnych spotkań młodzieży z Wodzisławia w ramach wymiany szkolnej wspieranej przez PNWM.

mgr Justyna Orszulak

Przejdź do paska narzędzi