Mateusz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Nudna Matematyka Wróć »

Wbrew nazwie dla Mateusza Lamperta matematyka wcale nie jest nudna. Jest pasjonująca  i ciekawa. W XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Nudna Matematyka” zaprezentował się wspaniale. Po wrześniowych eliminacjach, w których brało udział około 250 uczniów z województwa śląskiego, Mateusz Lampert (klasa 3 c gimnazjum) zakwalifikował się do półfinału. Półfinał również przeszedł pomyślnie i znalazł się w finale w dwunastoosobowej grupie najlepszych matematyków.

Zgodnie z regulaminem celami konkursu są: rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wyrabianie sprawności w przeprowadzaniu analizy zadania, rozwijanie umiejętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.

Uczniowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Urszula Materzok