Europejska podróż w SP 1 Wróć »

Tradycją wielu szkół stały się obchody Europejskiego Dnia Języków. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie w ostatnią środę września uczniowie po kilkudniowych przygotowaniach wyruszyli w podróż po krajach Europy. W tym czasie stawali się znawcami europejskich państw.

Niektórzy zajęli miejsca w kuchni, przygotowując pyszne dania z Anglii, Włoch, Francji, Grecji czy Niemiec. Uzupełnieniem suto zastawionych stołów były tradycyjne stroje i muzyka, która najbardziej sugestywnie przeniosła w różne miejsca Europy. Nie zabrakło też wyjątkowych gości. Pojawili się m.in. księżna Kate, Sherlock Holmes, Harry Potter, bogowie z Olimpu, Michael Schumacher. Ten ostatni zafundował przejażdżkę ferrari.

W taki sposób uczniowie, i ci młodsi i ci starsi, nie tylko doskonale się bawili, ale przede wszystkim poszerzyli swoją wiedzę na temat europejskich tradycji, zwyczajów i kultury.

mgr Aleksandra Żak